Viber ka përgatitur diçka të re
AMD dhe Microsoft zgjidhin problemin e performancës së procesorëve Ryzen në Windows 11

17 orë më parë / Teknologji

AMD dhe Microsoft zgjidhin problemin e performancës së procesorëve Ryzen në Windows 11

Menjëherë pasi Microsoft lëshoi Windows 11 në fillim të këtij muaji, AMD paralajmëroi se sistemi operativ mund të ngadalësonte aplikacionet në sisteme me procesorë ryzen....

Pasi u bllokua nga Twitter dhe Facebook, Trump lanson një platformë të re dhe ja si duket

21.10.2021 / Teknologji

Pasi u bllokua nga Twitter dhe Facebook, Trump lanson një platformë të re dhe ja si duket

Ish-presidenti, i cili u bllokua nga Facebook dhe Twitter në fillim të këtij viti, thotë se qëllimi i tij është të rivalizojë kompanitë e teknologjisë...

Trump prezanton platformën e re TRUTH Social, rrjeti që do të rivalizojë Facebook e Twitter

21.10.2021 / Teknologji

Trump prezanton platformën e re TRUTH Social, rrjeti që do të rivalizojë Facebook e Twitter

Ai tha se platforma “do t’i bëjë ballë tiranisë së teknologjisë së madhe”, duke i akuzuar ata për heshtje të zërave kundërshtarë në SHBA. Mediat...