06.04.2019, 11:04

Ylli është ekipi i vetëm që mund t’i shkaktojë humbje Prishtinës

Z Mobile Prishtina i ka edhe tri pengesa në tentim për të përfunduar stinorin e rregullt në Superligë me të gjitha fitore. Prishtina i ka fituar 25 ndeshjet e deritashme dhe prin në tabelë me 50 pikë.

Z Mobile Prishtina e pret Golden Eagle Yllin të dielën nga ora 17:00 në kryendeshjen e xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Më pas Prishtina luan në udhëtim me Rahovecin dhe e pret Ponte Prizrenin.

“Forma jonë aktuale dhe rezultatet e Prishtinës na bëjnë të besojmë se do të jetë një ndeshje shumë e fortë, një derbi i madh në prag të plejofit. Pse jo edhe të ndalim serinë pozitive të Prishtinës, pasi Ylli është ekipi i vetëm që mund t’i shkaktojë humbje Prishtinës.

LEXO EDHE:  Manchester City 'shkatërron' Bournemouth, ngjitët në vendin e dytë

Jemi përgatitur mirë dhe do të japim gjithçka nga vetja. Një fitore në këtë duel do të na motivonte edhe më shumë për garat e plejofit, duke paralajmëruar një luftë të fortë për titullin e kampionit”, ka theksuar basketbollisti i Yllit, Alban Veseli. Veseli njeh shumë mirë forcën e Prishtinës, pasi ka luajtur shumë gjatë për këtë skuadër, shkruan e përditshmja Koha Ditore.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

/SuharekaOnline/