Willian do t’i bashkohet Barcelonës falas gjatë verës

Willian do t’i bashkohet Barcelonës falas gjatë verës
Çlirim Gashi

01.02.2020 / Sport

Sulmuesi brazilian Willian do të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni për të ju bashkuar Barcelonës, sipas ‘Marca’.

Chelsea dëshironte rinovimin e kontratës me Willianin para se ajo të skadonte gjatë kësaj vere, por Barca ka kohë që është duke tentuar që ta marr atë në klubin e tyre, transmeton Koha.net.

Dhe si duket Kanalunasit do të ju vije mundësia, pasi ai do të jetë një lojtarë i lirë gjatë afatit të transferimeve gjatë verës.

RAPORTO