Mundësi nga Suhareka në mesin e 11-shes së artë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojrat Olimpike “Tokyo2020”

Mundësi nga Suhareka në mesin e 11-shes së artë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojrat Olimpike “Tokyo2020”
Taulant Krasniqi

21.07.2021 / Sport

Mundësi nga Suhareka, Egzon Shala do ta përfaqësojë Kosovën në takimin më të madh sportiv, lojrat olimpike “Tokyo2020”.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se mundësi i vetëm shqiptar, Egzon Shala dhe trajneri i tij, Sylejman Shala, do ta përfaqësojnë Kosovën në takimin më të madh sportiv.

“Me rastin e pjesëmarrjes në #Tokyo2020, mundësi i vetëm shqiptar, Egzon Shala dhe trajneri i tij, Sylejman Shala, do ta përfaqësojnë Kosovën në takimin më të madh sportiv”, ka shkruar Muharremaj.

Muharremaj ka thënë se kjo paraqitje e mundësit, Egzon Shala është krenari për Komunën e Suharekës.

“Kjo paraqitje e Egzonit është krenari për Komunën e Suharekës.”, ka përfunduar kryetari Muharremaj.

LEXO EDHE:  Një rast i ri me COVID-19 në Suharekë, 92 në tërë Kosovën

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit

1

7 orë më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar