Juventus – Roma, formacionet zyrtare të derbit të javës në Serie A

  • 27.08.2022
Juventus – Roma, formacionet zyrtare të derbit të javës në Serie A

Sonte rikthehet elita e futbollit italian, Serie A, me ndeshje tejet interesante.

Derbi i xhiros së tretë është ajo mes Juventusit dhe Romës, ekipe këto rivale që në këtë edicion po kërkojnë rikthimin te titulli kampion i elitës së futbollit italian.

Juventusi në këtë ndeshje vjen pas një barazimi dhe fitore në dy xhirot e kaluara, kurse Roma qëndron më mirë pasi ka marrë maksimumin e pikëve gjatë dy ndeshjeve.


Ndeshja mes Juventusit dhe Romës zhvillohet sot me fillim prej orës 18:30 në Allianz Stadiumin.


Tashmë derisa ka mbetur edhe një orë deri në fillimin e ndeshje, janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dy klubeve.

Juventus: Perin; De Sciglio, Danilo, Bremer, Alex Sandro; Locatelli, Miretti, Rabiot; Cuadrado, Vlahovic, Kostic.

Trajner: Massimiliano Allegri.

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibáñez; Karsdorp, Cristante, Matic, Spinazzola; Pellegrini, Dybala, Abraham.

Trajner: José Mourinho

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë