🧡KOBAđź–¤ do tĂ« jetĂ« tifozi i vetĂ«m nĂ« ndeshjen FC Ballkani – Ferronikeli

Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë kur pritet që në Suharekë klubi vendas FC Ballkani të përballet me Ferronikelin në kuadër të gjysmë finalës së kupës.

Lojtarët e klubit janë më të përgatitur se kurrë dhe me padurim po presin fillimin e kamptionatit duke premtuar gëzim për sportdashësit e Suharekës në ndeshjen ndaj Ferronikelit.

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që ndeshjet e futbollit të luhen pa shikues.

Por ky rregull nuk vlenë edhe për tifozin më të dashur dhe ikonën e Suharekës, Bujar Gollopeni (KOBA), shkruan SuharekaOnline.

KĂ«tĂ« e ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur Komiteti Olimpik i KosovĂ«s i cili ka njoftuar se ” Avdullah Berisha (Evi) dhe Bujar Gollopeni (Koba) janĂ« dy tifozĂ«t e veçantĂ« đź”ťqĂ« do tĂ« lejohen tĂ« hyjnĂ« nĂ« stadium pĂ«r tĂ« parĂ« skuadrat e zemrĂ«s gjatĂ« ndeshjeve tĂ« futbollit tonë🏟”.

LEXO EDHE:  Bilanci i Covid-19 nĂ« KosovĂ«, 1302 raste aktive, 55 tĂ« vdekur dhe 1707 tĂ« shĂ«ruar