​Aaron Ramsey mund t’i bashkohet Liverpoolit

​Aaron Ramsey mund t’i bashkohet Liverpoolit

Mesfushori i Juventusit Aaron Ramsey po e konsideron një transferim në Liverpool pasi ai kaloi më shumë se një dekadë më parë në karrierën e tij me Arsenalin, pretendon “Calciomercato”.

“The Reds” ka të ngjarë të humbasin mesfushorin Georginio Wijnaldum.

Dhe mund të dëshirojnë që një veteran ta zëvendësojë atë në repartin e mesfushës.

West Hami është gjithashtu i lidhur me Ramseyn, i cili ka shënuar pesë herë dhe asistuar pesë herë që nga arritja në Serie A përpara fushatës 2019-20.

RAPORTO