Erblin Kabashi, talenti që po shkëlqen në futbollin kosovar dhe jo vetëm

29.04.2024

Erblin Kabashi, një emër i ri por që premton shumë në futbollin kosovar dhe jo vetëm.

Erblin Kabashi, talenti që po shkëlqen në futbollin kosovar dhe jo vetëm Foto: Ilustrim

16 vjeçari nga Suhareka Erblin Kabashi, ka mahnitur me paraqitjet e tij të shkëlqyeshme tek skuadra e EFA Fotball Academy , në U21.

Golat e bukur, kontrolli i topit, duelet në ajër dhe pasimet e sakta, e veçojnë në fushë nga futbollistët e tjerë, duke bërë që interesimi për të të jetë i madh.

Ai ditët e fundit luajti një lojë miqësore në ekip të EFA Football Academy kundër kombëtares Shqipëtare ku shënoi dy gola, asistim në një gol dhe pasime të shkëlqyera.