Bizneset Vende Pune Ofertat

5 aktivitete sportive që mund të bëni pas pune, nëse s’ju pëlqen palestra

5 aktivitete sportive që mund të bëni pas pune, nëse s’ju pëlqen palestra

17.11.2023 Shëndeti

E provuat, por kuptuat se palestra s’është për ju. Edhe pse ekziston si opsion që të shkoni në palestër edhe pa qejfin më të madh, fatmirësisht ka edhe mundësi të tjera për të aktivizuar trupin që ndoshta mund t’ju pëlqejnë më shumë.

Këtu gjeni disa sugjerime:

1. Shëtitje në natyrë: Shëtitja në natyrë mund të jetë mënyra perfekte për t’u relaksuar dhe për të djegur ca kalori.

2. Kërcimi: Mund të regjistroheni në një kurs kërcimi, klasë zumba ose thjesht të kërceni për 20-30 minuta në shtëpi.

3. Noti: Noti është një opsion fantastik për të mbajtur trupin në formë.

4. Boks: Rifitoni forcën dhe stërvituni përmes kurseve të boksit ose kickboksit.

5. Çiklizëm: Një shëtitje me biçikletë pas pune mund t’ju vërë më në kontakt me natyrën dhe t’ju djegë edhe disa kalori gjatë këtij procesi.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Malisheva befason Llapin, Gjilani deklason Lirinë

Malisheva befason Llapin, Gjilani deklason Lirinë

Malisheva ka befasuar Llapin në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll. Ndërkohë Gjilani ka deklasuar Lirinë. 

Në Podujevë, në stadiumin “Zahir Pajaziti”, skuadra nga Kosova qendrore ka arritur të fitojë me rezultat minimal 0-1. Një gol i hershëm, madje nga podujevas, Xhaka, ka bërë që malishevasit të kthehen me tri pikë të plota nga udhëtimi. 

Në ndeshjen e zhvilluar në qytetin historik të Prizrenit vendasit nuk ia kanë dalë që të shënojnë madje as golin e nderit. 
Basa (23), Heric (26′, 30′), Elton Cale (85′) kanë realizuar për rezultatin e thellë të Gjilanit 0-4. 
Tabela e Superligës vazhdon të kryesohet nga Ballkani me tridhjetë e pesë. Në vendin e fundit gjendet Liria. 

Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, dy përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, dy përballje interesante në orar

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje interesante në kuadër të javës së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Fundjava nis me javën e 16-të, ku dy ndeshje do të zhvillohen sot dhe tri tjera gjatë ditës së nesërme (e diel).

Në ndeshjen e parë, Llapi është nikoqir i Malishevës në ndeshjen që pritet të luhet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Në takimin tjetër, Liria e pret Gjilanin në stadiumin “Përparim Thaqi” në Prizren.

Të dy ndeshjet do të fillojnë nga ora 13:00.

Kompletohet xhiroja e 15-të, kjo është pamja e re e tabelës së Superligës

Kompletohet xhiroja e 15-të, kjo është pamja e re e tabelës së Superligës

Sot është kompletuar xhiroja e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll.

Dukagjini e mposhti Fushë Kosovën me rezultat të pastër për ta “gozhduar” mesin e tabelës, ndërsa “Pampurave” iu prishën edhe më shumë punët derisa e shohin veten në vendin e parafundit në tabelë.

Ndërkohë, në këtë xhiro, tri ndeshje të së cilës u shtynë shkaku i borës që ra në vendin tonë në fundjavën që shkoi, Ballkani e mposhti Malishevën në udhëtim dhe e ruajti distancën ndaj ndjekësve, shkruan “Gazeta Express”.

Madje, therandasit u shkëputën ndaj njërit prej rivalëve për titull, Dritës, e cila u mund nga Prishtina në derbin e kësaj xhiroje dje.

Kurse, Llapi “po mbahet” ende pasi e mundi Gjilanin 2:0 dhe e sheh veten 7 pikë prapa liderit nga Suhareka, i cili megjithatë i ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Kështu duket tabela e Superligës pas ndeshjes së sotme që u zhvillua në Lipjan.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Laboratori RIOLAB Mjekësi Rr.Luigj Gurakuqi, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë