Zhduket prizerenasi, kishte dal për të blerë furnizim për shtëpi

Një djalë nga komuna e Prizrenit është zhdukur gjatë ditës së djeshme, pasi kishte dalë me qëllim për të blerë gjëra- furnizim për shtëpi.

Kështu ka raportuar në Polici, babai i tij, i cili ka thënë se që nga e shtuna nuk ishte kthyer në shtëpi dhe nuk dihet për vendndodhjen e tij.

Ky është raporti i Policisë së Kosovës:

“Rr. Tirana, Prizren, 11.04.2020-14:00. Me datën 13.04.2020 ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se djali i tij viktima mashkull kosovar ka dalë nga shtëpia me qëllim për të blerë gjëra- furnizim për shtëpi por prej asaj kohe më nuk ishte kthyer në shtëpi dhe nuk dihet për vend ndodhjen e tij. Është iniciuar lënda e rastit dhe vazhdon të hetohet”./arbresh.info

RAPORTO