Vdes në QKUK e lënduara nga aksidenti në Prizren që kishte ndodhur ditë më parë

Vdes në QKUK e lënduara nga aksidenti në Prizren që kishte ndodhur ditë më parë
Fisnik Sadiku

22.07.2021 / Kronika

Dje ka ndërruar jetë në QKUK e lënduara nga aksidenti i trafikut që ndodhi më datë 18.07.2021 në fshatin Serbicë të Prizrenit.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës në raporton 24 orësh.

“Fsh. Serbicë, Prizren, 18.07.2021 – 13:38. Me datë 21.07.2021 rreth orës 09:55 është pranuar informata se e lënduara nga aksidenti i trafikut që ishte duke u trajtuar ne QKUK ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion”.

Në atë aksident janë përfshirë tri vetura me targa vendore, ku si pasojë 9 persona kishin marrë lëndime trupore, dy prej tyre më të rënda.

Deri te aksidenti kishte ardhur kur drejtuesi i njërës nga veturat e involvuara, si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes kishte humbur kontrollin dhe kishte goditur dy veturat tjera.

LEXO EDHE:  [FOTO] Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e 35-vjeçarit, i armatosur dhe i rrezikshëm

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit