Të hënën policia ka dënuar 938 qytetar për mos respektimin e ligjit anti-COVID

Rritja e vazhdueshme e numrit të të infektuarve me COVID-19 në Kosovë është shqtësuese, Instituti Kombtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë dje ka njoftuar se janë identifikuar 637 raste të reja, 6 vetëm në Komunën e Suharekës.

Dje Policia e Kosovës ka dënuar qytetarët të cilët nuk e kanë respektuar ligjin anti-Covid.

SuharekaOnline mëson se gjatë ditës së hëne janë dënuar 938 qytetar të cilët nuk e kanë përfillur ligjin dhe vendimet e institucioneve përkatëse të shtetit.

Në Kosovë numri i rasteve aktive me virusin korona është 7,789.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.