Të dielën policia dënoi tre qytetarë për mos respektimin e masave anti-COVID

Të dielën policia dënoi tre qytetarë për mos respektimin e masave anti-COVID
Fjolla Hoxha

19.07.2021 / Kronika

Policia e Kosovës krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Në zbatim të masave anti-COVID, Policia e Kosovës vazhdimisht apelon për të gjithë qytetarët që të respektojnë masat e ndërmarra nga Qeveria për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka evidentuar dhe gjobitur tre (3) qytetarë që nuk kanë respektuar masat anti-COVID.

Policia e Kosovës që nga muaji gusht i vitit të kaluar është duke shqiptuar gjoba në bazë të ligjit anti-COVID, ligj ky i cili ka për qëllim parandalimin e përhapjës së infeksionit me COVID-19 dhe menaxhimin e situatës.

LEXO EDHE:  Shqetësuese, për 24 orë 141 aksidente, mbi 1500 tiketa trafiku e 32 të arrestuar

Ndryshe, gjatë ditës së mërkurë janë konfirmuar 7 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit