Shqiptohen mbi 400 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Disa qytetarë po vazhdojnë që të mos i respektojnë masat kundër COVID-19, masa të vendosura nga institucionet shtetërore e shëndetësore për luftimin, kontrollin dhe parandalimin e këtij virusi.

14.10.2021 / Kronika

Shqiptohen mbi 400 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë ditës së mërkurë Policia e Kosovës ka shqiptuar 408 gjoba për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar masat kundër COVID-19.

Ndërkohë që në Kosovë vazhdojnë të jenë në fuqi masat për parandalimin e përhapjes së këtij virusit.


Ndërsa aktualisht në vend janë 1 mijë e 43 raste aktive me COVID-19.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *