Shirokë: I infektuari me COVID-19 nuk i respekton masat e vetizolimit, kapet nga Policia

Shirokë: I infektuari me COVID-19 nuk i respekton masat e vetizolimit, kapet nga Policia
Herolind Bytyçi

15.07.2020 / Kronika

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se në Shirokë është raportuar se një person me Covid-19 nuk i është përmbajtur vetizolimit.

Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar i cili ka rezultuar pozitiv me virusin Covid -19 nuk i është përmbajtur  rregullave dhe vendimeve të Qeverisë  për vetë izolim.

Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda.  

RAPORTO