Prizren: Nuk e respekton arrestin shtëpiak, kërcënon tre anëtarët e familjes

Prizren: Nuk e respekton arrestin shtëpiak, kërcënon tre anëtarët e familjes
Çlirim Gashi

02.03.2020 / Kronika

Një i dyshuar për vepër penal nuk e ka respektuar vendimin e arrestit shtëpiak të Gjykatës së Prizrenit.

Ai, ka kërcënuar tre anëtarët e familjes së tij.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar për shkak se kishte shkuar në shtëpinë e babait të tij dhe kishte kanosë tre familjarët e tij për shkak se ata e kishin lajmëruar në polici”, njofton Policia e Kosovës.

“I dyshuari kishte qenë nën masën e arrestit shtëpiak dhe i njëjti me vendim të gjyqtarit është ndaluar në mbajtje deri në ndonjë vendim tjetër që do ta marr gjykata. Për rastin në fjalë është njoftuar edhe prokurori i shtetit”.

RAPORTO