Policia s’po ua falë ‘dakikun’ qytetarëve, vetëm dje u gjobitën mbi 250 persona për mosrespektim të masave

Policia e Kosovës po vazhdon me zbatimin e masave të reja të marra nga Qeveria e Kosovës për luftimin dhe parandalimin e pandemisë COVID-19.

13.12.2021 / Kronika

Policia s’po ua falë ‘dakikun’ qytetarëve, vetëm dje u gjobitën mbi 250 persona për mosrespektim të masave
Foto: Ilustrim

Gjatë inspektimeve për respektim të këtyre masave nga qytetarët gjatë 24 orëve, policia ka shqiptuar 257 tiketa në bazë të ligjit COVID-19.

Kujtojmë se javën që lamë pas kanë hyrë në fuqi masat antiCOVID-19, ku është vazhduar kufizimi i lëvizjes së qytetarëve nga ora 00:00 deri në orën 05:00.


Po ashtu, sipas masave, mbajtja e maskës vazhdojnë të jetë e detyrueshme.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *