Policia nuk e ndal dorën, 1036 dënime për mosrespektimin e ligjit anti-COVID

Policia nuk e ndal dorën, 1036 dënime për mosrespektimin e ligjit anti-COVID
Eurolinda Zenelaj

03.11.2020 / Kronika

Shifrat alarmuese të të infektuarve me Korona virus kanë bërë që Qeveria e Kosovës të ndërmarr përsëri masa të reja kufizuese, në mënyrë që të mos përkeqësohet gjendja epidemiologjike.

Nga IKSHPK-ja dje është njoftuar se brenda 24 orëshit të fundit kanë rezultuar pozitiv me Korona virus 486 raste të reja.

Krahas masava parandaluese, në Kosovë shqetësues mbetet edhe numri i qytetarëve të cilët nuk po respektojnë ligjin anti-COVID i cili ka hyrë në fuqi me 26 gusht dhe sipas këtij ligji Policia e Kosovës gjobitë qytetarët e papërgjegjshëm.

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit edhe pse numri i të infektuarve ishte i lartë, njëlloj ishte edhe numri i qytetarëve të cilët u dënuan për mosbartjen e maskës.

LEXO EDHE:  Brenda 24 ore mbi 100 aksidente trafiku, një prej tyre me fatalitet

Gjatë ditës së hënë policia ka dënuar 1036 qytetar për mosrespektimin e ligjit anti-COVID.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit