Policia ka shqiptuar 848 gjoba për mosrespektimin e ligjit për pandemi

Policia e Kosovës edhe gjatë 24 orëve të fundit ka hasur në persona të cilët nuk kanë respektuar rregullat e trafikut dhe nuk kanë respektuar ligjin anti-COVID-19.

Në bazë të rregullave të trafikut policia brenda 24 ore ka gjobitur 1131 qytetarë, njofton SuharekaOnline.

Gjithashtu tiketa janë shqiptuar edhe për 848 qytetarë të cilët nuk e kanë respektuar ligjin mbrojtës nga COVID-19.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.