Policia gjen të miturën që u raportua e zhdukur, i dorëzohet familjes

Policia ka gjetur të miturën e cila u raportua e zhdukur pak ditë më parë nga babai i saj në Prizren.

25.11.2021 / Kronika

Policia gjen të miturën që u raportua e zhdukur, i dorëzohet familjes
Foto: Ilustrim

Sipas njoftimit, 16 vjeçarja i është dorëzuar familjarëve të saj në gjendje të mirë shëndetësore dhe fizike.

“Me datë 23.11.2021, rreth orës 17:40, një ankues ka raportuar se vajza e tij ka dalë për të shkuar në shkollë mirëpo pas orarit të mësimit nuk është kthyer dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Në lidhje me rastin policia kishte filluar hetimet dhe kërkimin e saj.


Gjatë hetimeve nga njësia e specializuar nga drejtoria rajonale në Prizren, ka arritur që të kontaktojë me personin e zhdukur përkohësisht dhe e njëjta është paraqitur pranë familjes.

Viktima e mitur e lindur në vitin 2005, i është nënshtruar kontrollit mjekësor dhe i është dorëzuar familjarëve të saj në gjendje të mirë shëndetësore dhe fizike”, thuhet në komunikatë.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *