Policia e Kosovës dënon 6 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës dënon 6 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID
Fisnik Sadiku

23.06.2021 / Kronika

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shqiptimin e gjobave ndaj qytetarëve për mosrespektim të masave anti-COVID.

Që nga muaji gusht i vitit të kaluar, në vendin tonë ka hyrë në fuqi ligji anti-COVID, i cili ka për qëllim parandalimin e përhapjës së infeksionit me këtë virus.

Ndërsa, gjatë ditës së martë Policia e Kosovës ka dënuar 6 qytetarë në bazë të ligjit anti-COVID.

Rikujtojmë se gjatë ditës së martë në tërë vendin janë konfirmuar 18 raste pozitive me COVID-19, ndërsa është regjistuar një rast i vdekjes nga ky virus.

LEXO EDHE:  Policia apel shoferëve për respektim të rregullave në trafik: Ne jemi në shërbimin tuaj dhe për sigurinë tuaj

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit