Policia apel qytetarëve për kapjen e 27-vjeçarit që tmerroi qytetarët me vjedhje

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligjin për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejё, Gjykatës Themelore Prizeren- dega Suharekё, Gjykatës Themelore Gjakovё dhe Gjykatës Themelore Gjakovё-dega Malishevё, me qëllim arrestimin e tij, lëshon kërkesë për bashkëpunim me qytetarët.

Personi i kërkuar është:

ELSADET (Agim) JEFKAJ  i lindur me 31.12.1993  në Gjermani.

I pandehuri është i kërkuar për disa raste për veprat penale “VJEDHJË E RENDË” dhe “VJEDHJE”.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”.

LEXO EDHE:  Qytetarët në Suharekë nuk i ndalin ahengjet, policia ndërhyn sërish

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

  • 192 dhe 080019999 (pa pagesë)
  • 039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë
  • E-mail adresa:[email protected]
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.