Përsëri sekuestrohen armë dhe fishekë në Budakovë

Përsëri sekuestrohen armë dhe fishekë në Budakovë
Herolind Bytyçi

31.07.2020 / Kronika

Hiç më pak se tri ditë më parë Policia e Kosovës kishte sekuestruar arsenal armësh në fshatin Budakovë të Suharekës.

Një rast i tillë është shënuar edhe ditën e enjte ku rreth orës 11:00 është raportuar se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull  kosovar, njësitë policore kanë gjetur dhe sekuestruar: dy pushkë gjuetie dhe 29 fishekë të kalibrave të ndryshëm, shkruan SuharekaOnline.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

LEXO EDHE:  Kurti: Nderojmë veprën heroike të policëve që ranë duke luftuar krimin e duke mbrojtur territorin dhe sovranitetin e Republikës

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit