Për 24 orë u dënuan 772 qytetar të cilët nuk respektuan ligjin anti-COVID

Për 24 orë u dënuan 772 qytetar të cilët nuk respektuan ligjin anti-COVID
Eurolinda Zenelaj

05.12.2020 / Kronika

Numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë vazhdon të jetë akoma i lartë edhe pse Qeveria e Kosovës ka marr vendime dhe masa për secilën komunë të vendit.

Por këto masa nuk po respektohen aq sa duhet nga qytetarët, një gjë e tillë bëhet e ditur nga statistikat për 24 orë të policisë që përcjellë SuharekaOnline.

Në raportin e PK-së për 24 orë, bëhet e ditur se të mërkurën janë dënuar 722 qytetar të cilët nuk e kanë respektuar ligjin anti-COVID.

Rikujtojmë se ligji anti-COVID ka për qëllim parandalimin e përhapjës së virusit Korona, ky ligj në Kosovë ka hyrë në fuqi më 26 gusht, 2020. Neni 24 pika 5 të këtij Ligji, thotë se të gjithë ata të cilët nuk mbajnë maskë do të dënohen me 35 euro.

LEXO EDHE:  Nga sot hyrja në Gjermani vetëm me test negativ të COVID-19

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit