Për 24 orë afër 700 persona të dënuar për mos respektim të masave kundër COVID-19

Për 24 orë afër 700 persona të dënuar për mos respektim të masave kundër COVID-19
Çlirim Gashi

05.03.2021 / Kronika

Policia e Kosovës po vazhdon të mos toleroj qytetarët që nuk po respektojnë masat kundër COVID-19.

Policia e Kosovës që nga muaji gusht i vitit të kaluar ka dënuar qytetarë në bazë të ligjit anti-COVID, i cili ka për qëllim parandalimin dhe menaxhimin e situatës me pandeminë.

Vetëm dje, 684 persona janë dënuar nga Policia e Kosovës për këtë arsye.

Institucionet përkatëse çdo ditë po bëjnë thirrje që masat kundër COVID-19 të respektohen.

Rikujtojmë se gjatë ditës së enjte janë konfirmuar 591 raste pozitive me COVID-19 dhe janë raportuar 7 viktima.

LEXO EDHE:  Shpërthimi i zjarrit në kodrinat e fshatit Peqan dhe Sllapuzhan, policia jep detaje

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit