Për 24 orë, 31 aksidente një përfundoi me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm gjatë ditës së dielë kanë ndodhur 31 aksidente, ku një prej tyre fatkeqësisht përfundoi me fatalitet ndërsa 9 aksidente ishin me të lënduar dhe 21 të tjera ishin me dëme materiale.

Po ashtu Policia e Kosovës njoftoi se për 24 orë janë shqiptuar 798 tiketa trafiku, për shkelësit e rregullave të komunikacionit.

Policia e Kosovës arrestoi 19 persona, ku 11 prej tyre u dërguan në mbajtje ndërsa asnjë person nuk është në vuajtje të dënimit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.