Brenda 24 ore: 62 aksidente trafiku dhe 21 persona të arrestuar

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 62 aksidente trafiku.

Sipas raportit të policisë gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 62 aksidente trafiku, njofton SuharekaOnline.

Nga Policia e Kosovës thuhet se nga 62 aksidente trafiku 23 aksidente kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 39 aksidente të tjera me dëme materiale.

Gjthashtu, në 24 orët e fundit policia ka arrestuar 21 persona për vepra të ndryshme penale.

Nga 21 të arrestuar dy prej tyre janë në vuajtje të dënimit dhe 18 të tjerë në mbajtje policore.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.