Një person i vdekur nga një aksident trafiku në Orllat

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Orllat, ku ndërroj jetë një person. 

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Arlinda Rexhepi për Indeksonline dha detaje nga aksidenti tragjik. 

“Me datë 07.09.2020 rreth orës 20:00 në fshatin Orllat, konkretisht në drejtimin Prishtinë- Pejë, është raportuar për një aksident trafiku mes një kamioni dhe një kamionete.

Ne vendngjarje kanë dal njësitë përkatëse policore dhe ekipi mjekësore të cilët e kanë konstatuar vdekjen e një personi, ndërsa një tjetër ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor.

Në vendngjarje vazhdojnë të jenë njësitë kompetente për trajtim të mëtejmë të rastit”, tha Rexhepi.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.