Mbi 1600 gjoba trafiku gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 31 aksidente trafiku, prej tyre 16 aksidente me të lënduar dhe 15 të tjera me dëme materiale.

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 1635 tiketa për të gjithë shkelësit e rregullave në trafik.

Janë arrestuar 13 persona, 7 prej tyre janë në mbajtje, 5 në vuajtje të dënimit dhe një është në ndalim policor.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.