Keqpërdorim i fëmijëve në pornografi, arrestohet qytetari nga Suhareka

Të enjtën, në Statcionin Policor të Suharekës është raportuar për një rast për keqpërdorim të fëmijëve në pronografi.

Nga burime të SuharekaOnline bëhet e ditur se rreth orës 11:00 është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti kishte shpërndarë video me përmbajtje pornografike.

Me vendim të prokurorit telefoni mobil është sekuestruar, ndërsa i dyshuari lirohet.

Sipas policisë rasti po konsiderohet si keqpërdorim i fëmijëve në pornografi dhe është në procedurë të rregullt.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.