Inicohet rast ndaj qytetarit nga Suhareka, ishte me COVID-19 dhe shkoi në bankë

Inicohet rast ndaj qytetarit nga Suhareka, ishte me COVID-19 dhe shkoi në bankë
Herolind Bytyçi

31.07.2020 / Kronika

Policia e Kosovës në raportin dërguar mediave bënë të ditur se gjatë ditës së enjte është inicuar rast ndaj një qytetari nga Komuna e Suharekës.

Sipas raportit bëhet e ditur se rasti është inicuar në bazë të mosveprimit të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, shkruan SuharekaOnline.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30 në rrugën “Brigada 123” ndaj të dyshuarit mashkull  kosovar pasi që i njëjti derisa ishte me Covid 19, ka hyrë në zyrat e një banke.

RAPORTO