Nuk e respektoi vetizolimin, Policia inicon rast ndaj një qytetari në Gjinoc

Policia e Kosovës brenda 24 orëve ka inicuar rast ndaj 19 personave për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë pandemisë.

Rastet e mosrespektimit të dispozitave shëndetësore kanë ndodhur në Ferizaj, Prizren, Malishevë, Suharekë dhe Gjakovë.

Në fshatin Gjinoc të hënën rreth orës 10:35 raportohet se i dyshuari mashkull  kosovar, nuk ka respektuar rekomandimin e IKSHPK-se për vet-izolim, shkruan SuharekaOnline.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.