Brenda 24 ore në Kosovë: 9 të arrestuar dhe 42 aksidente trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend kanë ndodhur 42 aksidente trafiku.

Nga 42 aksidente në njoftimin e policisë thuhet se 17 aksidente kanë përfunduar me persona të lënduar, ndërsa 25 aksidente të tjera kanë përfunduar vetëm me dëme materiale, njofton SuharekaOnline.

Gjithashtu, policia njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 9 persona të dyshuar, ku njëri ndër ta është në vuajtje të dënimit dhe 5 të tjerë në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.