Brenda 24 ore në Kosovë, 38 aksidente dhe 1067 gjoba

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shkaktuar 38 aksidente trafiku, prej të cilëve 16 kanë qenë me të lënduar, 1 me fatalitet dhe 21 të tjerë vetëm me dëme materiale.

Për shkelje të ndryshme të rregullave në komunikacion, policia ka shqiptuar 1 mijë e 67 tiketa trafiku.

Gjatë ditës së djeshme, policia njofton se për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 15 persona, 7 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.