Brenda 24 ore në Kosovë: 32 aksidente trafiku dhe 27 të arrestuar

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 ore në vend kanë ndodhur 32 aksidente trafiku.

Sipas statistikave që përcjellë SuharekaOnline, bëhet e ditur se brenda 24 ore në Kosovë kanë ndodhur 32 aksidente, fatmirësisht asnjë nuk ka përfunduar me fatalitet.

13 aksidente trafiku kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 19 aksidente të tjera me dëme materiale, thuhet në njoftim.

Policia e Kosovës gjithashtu njofton se ka arrestuar 27 persona të dyshuar ku prej tyre 2 janë në vuajtje të dënimit dhe 10 të tjerë në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.