Brenda 24 ore në Kosovë: 27 të arrestuar dhe 45 aksidente trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend kanë ndodhur 45 aksidente trafiku.

Nga 45 aksidente në njoftimin e policisë thuhet se 19 aksidente kanë përfunduar me persona të lënduar, ndërsa 26 aksidente të tjera kanë përfunduar vetëm me dëme materiale, njofton SuharekaOnline.

Gjithashtu, policia njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 27 persona të dyshuar, ku 3 prej tyre janë në vuajtje të dënimit dhe 16 të tjerë në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.