Brenda 24 ore 62 aksidente, mbi 1500 tiketa trafiku e 16 të arrestuar

Brenda 24 ore 62 aksidente, mbi 1500 tiketa trafiku e 16 të arrestuar
Taulant Krasniqi

16.07.2021 / Kronika

Pavarësisht apeleve të Policisë së Kosovës për kujdes të shtuar në trafik, aksidentet po vazhdojnë të shënojnë rritje, kështu bëhet e ditur edhe përmes raporteve ditore të policisë.

Të enjten në Kosovë kanë ndodhur gjithsej 62 aksidente trafiku, ku fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me fatalitet, raporton SuharekaOnline.

Ndërsa, 17 aksidente kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 45 të tjera me dëme materiale.

Gjithashtu, brenda 24 ore policia ka shqiptuar edhe 1522 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët nuk i kanë respektuar rregullat në komunikacion.

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 ore janë arrestuar 16 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy persona janë në vuajtje të dënimit.

LEXO EDHE:  [FOTO] Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e 35-vjeçarit, i armatosur dhe i rrezikshëm

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit