Raporti i Policisë Brenda 24 ore 45 aksidente, 972 tiketa trafiku e 30 të arrestuar

Policia e Kosovës përmes përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në vendin tonë për 24 orë kanë ndodhur 45 aksidente trafiku.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me fatalitet ndërsa 18 aksidente ishin me persona të lënduar dhe 27 të tjera ishin me dëme materiale.

Po ashtu PK ka shqiptuar 972 gjoba trafiku për shkelësit e rregullave në komunikacion.

Nga Policia e Kosovës gjithashtu janë arrestuar 30 persona, ku 12 prej tyre janë dërguar në mbajtje, ndërsa 4 persona janë në vuajtje të dënimit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.