Brenda 24 ore 20 aksidente, 641 tiketa trafiku e 27 të arrestuar

Brenda 24 ore 20 aksidente, 641 tiketa trafiku e 27 të arrestuar
Çlirim Gashi

13.05.2020 / Kronika

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në vendin tonë për 24 orë kanë ndodhur 20 aksidente trafiku.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, fatkeqësishtt një aksident ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 6 aksidente ishin me të lënduar dhe 13 të tjera ishin me dëme materiale.

Po ashtu PK ka shqiptuar 641 tiketa trafiku për shkelësit e rregullave në komunikacion.

Nga Policia e Kosovës gjithashtu janë arrestuar 27 persona, ku 8 prej tyre janë dërguar në mbajtje, ndërsa një person është në vuajtje të dënimit.

LEXO EDHE:  Brenda 24 ore mbi 100 aksidente trafiku, një prej tyre me fatalitet

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit