Brenda 24 ore 118 aksidente, mbi 1400 tiketa trafiku e 20 të arrestuar

Policia e Kosovës po vazhdon me apelet dhe thirrjet për pjesëmarrësit në komunikacion që të respektojnë rregullat e trafikut e sidomos në këtë kohë kur jemi në dimër dhe moti është më i ftohët dhe me ngrica, borë e shi.

30.12.2021 / Kronika

Brenda 24 ore 118 aksidente, mbi 1400 tiketa trafiku e 20 të arrestuar
Foto: Ilustrim

Por, përkundër këtyre apeleve po vazhdon shkaktimi i aksidenteve të trafikut, ku vetëm në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndodhur 118 aksidente.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 55 aksidente kanë përfunduar me të lënduar dhe 63 të tjera me dëme materiale.


Po ashtu, PK-ja ka bërë të ditur se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1,459 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve që kanë shkelur rregullat e trafikut.

Gjithashtu, në këtë periudhë kohore janë arrestuar 20 persona, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *