Arrestohen dy persona në Prizren, kapen me marihuanë

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy persona mbrëmë në Prizren, pasi që gjatë kontrollit të veturës së tyre është gjetur dhe konfiskuar një qese plastike me substancë të dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë rreth 1.29 gr.

Sipas Policisë, pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

“Rr.Lulzim Rexhepi, Prizren 05.04.2020, 21:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që gjatë kontrollit të veturës së tyre është gjetur dhe konfiskuar një qese plastike me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë me peshë rreth 1.29 gr. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

RAPORTO