Brenda 24 ore 98 aksidente trafiku, një me fatalitet

Brenda 24 ore 98 aksidente trafiku,  një me fatalitet
Fisnik Sadiku

13.05.2021 / Kronika

Pavarësisht apeleve të Policisë së Kosovës për kujdes të shtuar në trafik, aksidentet po vazhdojnë të shënojnë rritje, kështu bëhet e ditur edhe përmes raporteve ditore të policisë.

Të mërkurën në Kosovë kanë ndodhur gjithsej 98 aksidente trafiku, prej të cilave fatkeqësisht një ka përfunduar me fatalitet, raporton SuharekaOnline.

Ndërsa, 26 aksidente të tjera kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 71 të tjera me dëme materiale.

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 ore janë arrestuar edhe 16 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale, ku 13 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 2 persona janë në vuajtje të dënimit.

Gjithashtu, të mërkurën policia ka shqiptuar edhe 1037 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët nuk i kanë respektuar rregullat në komunikacion.

RAPORTO