60 aksidente trafiku brenda 24 ore në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 60 aksidente trafiku.

Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se nga 60 aksidente 22 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 38 të tjera me dëme materiale, njofton SuharekaOnline.

Gjithashtu Policia ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 19 persona, ku njëri prej tyre është në vuajtje të dënimit dhe 15 të tjerë janë në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.