45 aksidente trafiku, shqiptohen mbi 700 gjoba për ngasesit e automjeteve

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 oreëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 45 aksidente trafiku.

Në njoftimin e policisë bëhete ditur se nga 45 aksidente trafiku 15 prej tyre kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 30 të tjera me dëme materiale, njofton SuharekaOnline.

Gjithashtu, policia gjatë diës së hënë ka shqiptuar 788 tiketa trafiku për të gjithë ngasesit e pakujdesshëm në komunikacion.

Tutje, në njoftimin e policisë thuhet se brenda 24 ore janë arrestuar 18 personave, ku prej tyre 11 janë në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.