38 aksidente trafiku brenda 24 ore, policia dënon 929 drejtues të automjeteve

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 ore në vendin tonë ka ndodhur 38 aksidente trafiku.

Nga statistikat e policisë që përcjellë Suharekaonline bëhet e ditur se nga 38 aksidente, 15 prej tyre kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 23 të tjera kanë përfunduar me dëme materiale.

Gjithashtu, Policia e Kosovës njfton se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 929 tiketa trafiku për të gjithë shoferët e pakujdesshëm.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.