36 aksidente trafiku, policia shqipton mbi 700 gjoba për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 ore në vendin tonë kanë ndodhur 36 aksidente trafiku.

Ku prej tyre 16 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 20 të tjera me dëme materiale.

Gjithashtu, në statistikat që përcjellë SuharekaOnline bëhet e ditur se Policia e Kosovës ka shqiptuar 758 tiketa trafiku për të gjithë ngasesit e pakujdesshëm në komunikacion.

Brenda 24 orëve të fundit policia njofton se ka arrestuar 9 persona të dyshuar ku prej tyre 4 janë në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.