28 aksidente dhe 947 tiketa trafiku brenda 24 ore në Kosovë

28 aksidente dhe 947 tiketa trafiku brenda 24 ore në Kosovë
Herolind Bytyçi

27.07.2020 / Kronika

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës dërguar mediave, bëhet e ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 28 aksidente trafiku.

Prej tyre 1 me fatalitet, 12 me persona të lënduar dhe 17 të tjera me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, policia ka shqiptuar 947 gjoba.

Po ashtu bëhet e ditur se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar 21 persona, prej të tyre 14 janë dërguar në mbajtje.

RAPORTO