29.08.2019, 20:17

Suharekë: Mot i nxehtë edhe në ditët e ardhshme

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të mbajë edhe për ditët vijuese.

Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat origjinën e kanë nga Afrika Veriore. Kjo situatë meteorologjike kushtëzon mot relativisht të qetë dhe me diell.

Në Suharekë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë, në vlerat e rrezikut. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

LEXO EDHE:  Sot u mbajt puntoria për legalizimin e objekteve pa leje në Suharekë
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.