09.10.2019, 8:45

Moti sot në Suharekë, temperaturat minimale deri në 6 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë temperaturat minimale do të arrijnë në 1 gradë Celsius.

“Mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHMK.

LEXO EDHE:  Mbahet ligjëratë sensibilizuese kundër kancerit të gjirit në fshatin Studençan
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.