09.09.2019, 8:51

Moti sot në Suharekë, temperaturat minimale deri në 15 gradë

Gjatë kësaj jave mbi vendin tonë do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Në viset malore dhe për gjatë tyre, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

LEXO EDHE:  [VIDEO] Për herë të parë në Suharekë themelohet Komiteti Lokal për Siguri Publike
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.